درباره واتک

درباره واتک

واتک (Watech)  برنامه شتابدهی تخصصی فناوری‌های حوزه آب و مخفف Water Technologies به معنای فناوری‌های آب است. واتک با بهره‌گیری شبکه‌ای از فعالان، خبرگان و متخصصان حوزه آب در سال ۱۳۹۷ تاسیس شده است تا بستری برای پرورش و تجاری‌سازی ایده‌های خلاقانه و نوآورانه حوزه آب باشد. واتک از لحاظ ساختاری، ترکیبی از «مرکز نوآوری» و  «شتاب‌دهنده» می‌باشد که به افراد و تیم‌های صاحب ایده و شرکت‌های نوپا کمک می‌کند تا ایده و راهکار خود را برای حل چالش‌های آب کشور توسعه دهند. واتک در کنار تیم‌ها قرار می‌گیرد تا آن‌ها مراحل توسعه محصول و رسیدن به MVP (محصول اولیه) را پشت سرگذرانده و به سمت تجاری‌سازی و خلق ارزش و ثروت حرکت کنند.

هدف و ماموریت واتک

چشم‌انداز:

برنامه شتابدهی واتک، بزرگترین شبکه شتابدهی در حوزه فناوری آب در کشور است که با گردهم آوردن عناصر مختلف اکوسیستم کارآفرینی مانند مربیان، منتوران و مشاوران متخصص و با بکارگیری نوآوری باز نقش برجسته ای را در اکوسیستم کارآفرینی ایران ایفا‌ می‌کند.

ماموریت

با توجه به مشکلات و چالش‌های عدیده موجود در حوزه آب در کشور و کمبودهای اکوسیستم کارآفرینی در کشور ماموریت واتک به صورت زیر تعریف می‌گردد:

 

 • استفاده از فناوری و نوآوری در راستای محافظت و بهبود منابع آبی نسل آینده
 • حل معضلات و مشکلات صنایع مختلف در حوزه آب
 • رشد و توسعه فناوری‌های حوزه آب و تجاری سازی آنها
 • جذب حجم سرمایه گذاری بالا در شرکت‌های نوپا و هدایت آنها به سمت کارآفرینان
 • حمایت سیستماتیک و هدف دار از کارآفرینان
 • توسعه فرهنگ کارآفرینی و ایفای نقش موثر در راستای اقتصاد مقاومتی

واتک در کنار دیگر بازیگران اکوسیستم آب و محیط زیست کشور می‌کوشد با توسعه محصولات و راه‌حل‌های فناورانه و نوآورانه در حوزه آب، حل چالش‌های جدی کشور در این حوزه را تسریع بخشد.

تیم واتک

دکتر محمدرضا دادفر
عضو هیئت مدیره و جانشین مدیرعامل
شتابدهنده واتک - محمدسینا حاجی نصیر
سینا حاجی نصیر
مسئول دفتر
احد سعیدی
مدیر تیم تولید محتوا و کارشناس بازاریابی
شتابدهنده واتک - حسین یقطین
حسین یقطین
مدیر فناوری اطلاعات

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com