درباره واتک

درباره واتک

واتک (Watech)  برنامه شتابدهی تخصصی فناوری‌های حوزه آب و مخفف Water Technologies به معنای فناوری‌های آب است. واتک با بهره‌گیری شبکه‌ای از فعالان، خبرگان و متخصصان حوزه آب در سال ۱۳۹۷ تاسیس شده است تا بستری برای پرورش و تجاری‌سازی ایده‌های خلاقانه و نوآورانه حوزه آب باشد. واتک از لحاظ ساختاری، ترکیبی از «مرکز نوآوری» و  «شتاب‌دهنده» می‌باشد که به افراد و تیم‌های صاحب ایده و شرکت‌های نوپا کمک می‌کند تا ایده و راهکار خود را برای حل چالش‌های آب کشور توسعه دهند. واتک در کنار تیم‌ها قرار می‌گیرد تا آن‌ها مراحل توسعه محصول و رسیدن به MVP (محصول اولیه) را پشت سرگذرانده و به سمت تجاری‌سازی و خلق ارزش و ثروت حرکت کنند.

هدف و ماموریت واتک

چشم‌انداز:

برنامه شتابدهی واتک، بزرگترین شبکه شتابدهی در حوزه فناوری آب در کشور است که با گردهم آوردن عناصر مختلف اکوسیستم کارآفرینی مانند مربیان، منتوران و مشاوران متخصص و با بکارگیری نوآوری باز نقش برجسته ای را در اکوسیستم کارآفرینی ایران ایفا‌ می‌کند.

ماموریت

با توجه به مشکلات و چالش‌های عدیده موجود در حوزه آب در کشور و کمبودهای اکوسیستم کارآفرینی در کشور ماموریت واتک به صورت زیر تعریف می‌گردد:

 

واتک در کنار دیگر بازیگران اکوسیستم آب و محیط زیست کشور می‌کوشد با توسعه محصولات و راه‌حل‌های فناورانه و نوآورانه در حوزه آب، حل چالش‌های جدی کشور در این حوزه را تسریع بخشد.