افزایش ۱۰۰ هزار نفری ظرفیت تصفیه فاضلاب شهر کاشان

واحد دوم تصفیه‌خانه فاضلاب کاشان روز گذشنه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، رضا اردکانیان وزیر نیرو و شماری از مسئولان کشوری و استانی افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

اخبار آب
به گزارش واتک و نقل از پایگاه اطلاع رسانی تازه‌های انرژی ایران واحد دوم تصفیه‌خانه فاضلاب کاشان دیروز یکشنبه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، رضا اردکانیان وزیر نیرو و شماری از مسئولان کشوری و استانی افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

با افتتاح این واحد، ظرفیت تصفیه فاضلاب شهر کاشان به میزان ۲۰ هزار مترمکعب افزایش پیدا کرده و می‌تواند ۱۰۰ هزار نفر از جمعیت شهر کاشان را افزون بر مدول اول تحت پوشش قرار دهد.

هزینه اجرای پروژه بالغ بر ۲۰۶ میلیارد اعتبار ریالی و ۷.۹ میلیون یورو اعتبار ارزی بوده است.

استفاده از ظرفیت منابع مالی بانک توسعه اسلامی، استفاده از روش BOO در احداث تصفیه‌خانه و استفاده از سیستم گندزدایی UV و حذف نیترات و فسفات از ویژگی های این پروژه است.

همزمان با افتتاح مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب، توسعه شبکه جمع آوری فاضلاب شهری به میزان ۱۱۷ کیلومتر مورد بهره برداری قرار گرفت.

هدف از اجرای تصفیه خانه فاضلاب شهری کاشان ارتقای سطح بهداشت عمومی، پیشگیری از آلوده شدن منابع زیرزمینی و استفاد از پساب تصفیه شده در حوزه های فضای سبز ، کشاورزی و صنعت خواهد بود.

تصفیه خانه فاضلاب شهری کاشان در ۴ مدول طراحی شده است که هر مدول می‌تواند ۱۰۰ هزار نفر از جمعیت شهری را تحت پوشش قرار دهد.

۱۳۹۷-۱۰-۲۴ ۱۶:۲۸:۲۱ +۰۳:۳۰ ۲۴ دی ۱۳۹۷|برچسب: , , |